Když se stane Tvůj koníček Tvojí vášní ...

Jmenuji se Pavel Vyskočil a rád bych se Vám představil hledáčkem mého objektivu.

Jako fotograf jsem se začínal kolem roku 2004 seznamovat s focením a vším kolem toho.  Za první vydělané peníze z brigády jsem si koupil svůj první digitální kompakt a začal cvakat své kamarády při výletech a dovolených. Rád jsem fotil krajinky, letní rockové festivaly, nedovedl jsem si představit, že bych jel bez foťáku na ,,letní fesťák,, (to ale bylo jen takové cvakání z davu lidí). V roce 2007 jsem založil svůj chov hadů (mojihadi.cz) a k focení kamarádů přibyla i zvířata.

Dalším zlomovým bodem byl rok 2009, kdy mi hledáček mého kompaktu přestal stačit a pořídil jsem svoji první amatérskou zrcadlovku Canon  EOS 450D, spolu s několika základními objektivy a několika knihami, jak se zrcadlovkou pracovat. To mě motivovalo, abych více fotil. Objížděl jsem hudební kapely kamarádů a dokumentoval jejich vystoupení. V průběhu roků jsem se učil na svých synovcích fotit děti s rodiči a těhotenské foto – zde jsem se nejednou pěkně zapotil.

Abych načerpal zas novou energii a inspiraci, fotil jsem si pro relax krajinu, západy slunce, prostě krásy naší vlasti. Ale pokrok nezastavíš, ani v hledáčku fotoaparátu a já postupně začal narážet na limity svého Canonu. Focení se pro mne stalo tak velkou vášní a energií, že jsem si koupil nový  kompakt, který byl fajn svojí skladností, i fotky byly do jisté míry hezčí než ze staré zrcadlovky, ale rychle se ukázaly jeho limity, které mě nestačily.

A sen se píše dál, koncem roku 2018 jsem si koupil svého nového kamaráda zrcadlový Canon EOS 80D. Nový foťák mě naprosto uchvátil. Focení jsem začal věnovat svůj veškerý volný čas. Absolvoval jsem několik kurzů focení, ať už to byl kurz portrétového focení, focení krajin a jejich detailů. Všechny mě naplnily svojí dokonalostí z pohledu malého hledáčku.

Začátkem roku 2019 jsem se na Facebooku zapojil do projektu" 52 fototýdnů", a začal zkoušet nové styly a metody focení. To vše mne posunulo o velký kus dál. Přátelé mne přestali brát jako amatérského fotografa. Volali mě o nafocení svých rodin, koncertů, oslav a svateb. Města si mě začala zvát na focení historických památek, sportovních i společenských akcí.

V roce 2020 jsem přestoupil na profesionálni zrcadlovku Canon Eos R6, která mi posklytla dostatek jistoty směrem k zákazníkům, to co nafotím mám zálohované na 2 kartách pro případ že by se jedna porouchala. Tudíž o vaše vyjímečné chvíle nepřijdu. Na konci roku  jsem zbudoval svůj první ateliér a nafotil v něm několik vánočních focení.

Rok 2021 by zasažen covid restrikcemi a omezeními. Což mi dalo prostor k vytvoření několika skvělých kalendářů a utřídil jsem si směr, kterým se chci dále rozvíjet a věnovat. Jsou to především svatby, rodinné fotky a ateliérova tvorba.

Rok 2022 nám teprve začíná, ale již jsem stihl vybudovat druhý ateliér jelikož první přestal prostorově vyhovovat, díky tomu mám zase novou motivaci ke zkoušení a vytváření nových stylů portétů.

Kam tohle všechno povede dál, to nám ukáže čas ….

Pokud se Vám moje tvorba líbí. Budu rád, když mě oslovíte a sejdeme se na společném focení

 

Co fotím:

Svatby - po celé České republice

Rodiny a děti v přírodě, u vás doma nebo v mém ateliéru

Párty akce – večírky, promo

Těhotenské foto

Koncerty rockové, metalové kapely a jiné

Krajiny a památky